Skip to main content

System POS

Czy warto wdrażać system POS dla firmy?

Czym jest system POS?

System POS, czyli punktowa sprzedaż, jest profesjonalnym rozwiązaniem technologicznym, dzięki któremu możliwa jest efektywna obsługa i kontrola procesów powiązanych z transakcjami handlowymi oraz świadczeniem szeroko pojętych usług. To kompleksowe urządzenia kasowe o działaniu opartym na rejestratorze fiskalnym. Innymi słowy, to komputer z niezwykle rozbudowanym oprogramowaniem, ale jednocześnie kasa fiskalna.

Zalety systemów POS:

Optymalizacja czasu

Minimalizacja czasu, potrzebnego na obsługę klienta. Rzutuje ona na zyski firmy i zadowolenie kupujących.

Zarządzanie zapasami

Stan zapasów można śledzić w czasie rzeczywistym, a zastosowane w systemie rozwiązania pozwalają na zmniejszenie ryzyka pojawienia się błędów.

Mniejsza ilość błędów

Każda pomyłka niesie zagrożenie utraty reputacji. Ograniczenie prawdopodobieństwa takiej sytuacji pozwala na budowanie dobrego wizerunku firmy.

Jak działa system POS?

Na system POS składa się nie tylko kasa fiskalna, ale też komputer. Najczęściej w zupełności wystarczy monitor lub tablet z ekranem dotykowym. To właśnie za jego pomocą kasjer może wybierać zamawiane pozycje.

Jest to niezwykle wygodny sposób, który również minimalizuje ryzyko pomyłek. W przypadku standardowej kasy fiskalnej bardzo często zdarzają się pomyłki podczas nabijania kody. Dodatkowo na niekorzyść pracowników często działa też duży ruch w lokalu. Z systemem POS pracownicy nie muszą tracić czasu na nabicie każdego produktu osobno na kasę, tylko zyskują wygodną bazę i katalog produktów, z której mogą wybierać zamawiane pozycje.

Gdzie wykorzystuje się systemy POS?

Współczesne systemy POS charakteryzują się swoją uniwersalnością. Mogą być stosowane niemalże w każdej firmie, niezależnie od branży. Jednak to branża gastronomiczna najczęściej wykorzystuje potencjał ukryty w nowoczesnych rozwiązaniach dla biznesu. Sprzyja temu specyfika oprogramowania, pozwalająca na wysokiej jakości obsługę wielu punktów, co sprawdza się na przykład w salach restauracyjnych. Tam wykorzystywane są przede wszystkim terminale POS, wyposażone w ekran dotykowy i obrazkowy interfejs.

Z kolei w sklepach detalicznych stawia się na dotykowe monitory i czytniki kodów kreskowych oraz terminale płatnicze, przez co możliwe jest rozliczanie się za pomocą kart płatniczych i kredytowych, ale również urządzeń mobilnych.

Czy warto zainwestować w system POS dla firmy?

Najlepsze systemy POS:

ODL System POS

Firma ODL oferuje implementację systemu jako całość (ERP+POS) lub zintegrowania modułu POS z posiadanym już przez klienta systemem ERP. Interfejs systemu POS jest opracowany w sposób ułatwiający użytkownikowi wykonywanie codziennych obowiązków, wszystko jest bardzo intuicyjne. Program POS umożliwia centralne sterowanie cenami sprzedaży i wszelkimi promocjami i wyprzedażami. 

Mico

Firma Mico tworzy systemy gastronomiczne, czyli sieci urządzeń, które są ze sobą zintegrowane, komunikują się i współpracują. Ich celem było ułatwienie stworzenia narzędzia do sprawnego zarządzania restauracją. Mico umożliwia złożenie systemu z rozmaitych sprzętów.

Sale System

Sale System to autoryzowany serwis kas fiskalnych online. Początki firmy sięgają już 2012 roku. Oferuje nie tylko oprogramowania do zarządzania firmą, ale również urządzenia, które można zintegrować z POS. Oferowane systemy są łatwe i intuicyjne w obsłudze. Sale System oferuje wsparcie techniczne i szczegółowe instrukcje instalacji systemu.