Skip to main content

Nowe trendy w systemach ERP w 2023 roku

Enterprise Resource Planning, czyli system planowania zasobów przedsiębiorstwa (ERP), to zintegrowane oprogramowanie, które pozwala zarządzać wszystkimi ważnymi aspektami działalności przedsiębiorstwa, takimi jak zasoby ludzkie, finanse, zakupy, produkcja, sprzedaż czy kontrola jakości.

Systemy ERP w 2023 roku

Jakie trendy w systemach ERP przyniesie rok 2023?

Systemy ERP wciąż stają się coraz bardziej popularne, dlatego pojawiają się coraz nowsze trendy z nimi związane. Firma Coders przedstawiła 5 głównych trendów ERP na 2023 rok. Oto one:

  1. Chmura i mobilność.
  2. Integracja z aplikacjami zewnętrznymi.
  3. Analityka, uczenie maszynowe i Business Intelligence.
  4. Projektowanie dostosowane do użytkownika.
  5. Otwarte API i ekspansja na nowe rynki.

Co przyniesie nacisk na rozwiązania mobilne i chmurowe?

Wiele firm przenosi swoje systemy ERP do chmury, aby zapewnić dostępność z każdego miejsca i umożliwić zdalną pracę. Ponadto wiele systemów ERP jest teraz dostępnych w wersji mobilnej, co umożliwia użytkownikom dostęp do informacji i funkcji na swoich urządzeniach przenośnych. Tego typu praktyki zapewniają pracownikom elastyczność, która jest coraz bardziej doceniana i pożądana w dzisiejszych czasach.

Integracja z aplikacjami zewnętrznymi — lepsza efektywność?

Wiele firm integruje swoje systemy ERP z innymi aplikacjami biznesowymi, takimi jak narzędzia analityczne czy platformy e-commerce. W jakim celu? Przede wszystkim, zapewnia to uzyskanie jeszcze lepszej efektywności i komunikacji. Portale takie jak Facebook czy Twitter stały się wręcz niezbędne w każdej współczesnej firmie, a rok 2023 ma przynieść jeszcze lepszą poprawę w integracji z tymi aplikacjami.

Użycie systemów ERP w firmie

Jak analityka może zmienić ERP?

Ogromne ilości danych były w przeszłości uciążliwe w wykorzystaniu. Nowy rok to również dużo większy nacisk na analitykę w systemach ERP, która ma zapewnić dużą poprawę w tej sferze i umożliwić generowanie trafnych spostrzeżeń, które w przyszłości ułatwią firmom podejmowanie lepszych decyzji, usprawnią ich pracę i tym samym zwiększą efektywność.

Czy systemy ERP będą łatwiejsze w użyciu?

Wiele systemów ERP jest teraz projektowanych tak, aby były łatwiejsze w obsłudze. Dzięki temu, że najnowsze projektowanie tych systemów jest skierowane bezpośrednio pod użytkownika i jego preferencje, systemy ERP są bardziej intuicyjne i przyjazne, a korzystanie z nich staje się coraz bardziej ułatwione.

Gdzie będzie można spotkać systemy ERP?

Wiele systemów ERP oferuje otwarte API, co umożliwia ich integrację z innymi aplikacjami i narzędziami biznesowymi. Ponadto obserwuje się ich szeroką ekspansję na nowe rynki, takie jak handel detaliczny czy budownictwo. Dzięki temu coraz więcej firm będzie mogło skorzystać z udogodnień, jakie niosą ze sobą systemy ERP.