Skip to main content

Jaki system ERP wybrać?

System ERP, czyli inaczej planowanie zasobów przedsiębiorstwa jest systemem przeznaczonym dla użytkowania przez średnie i duże firmy. Ma na celu integrację każdego procesu, który ma miejsce w firmie. System ten jest odpowiedzialny za konstruowanie specjalnego rodzaju środowiska, w którym zachodzą wszelkie procesy , które również mogą być dzięki niemu zarządzane. Program ten pomaga przedsiębiorstwom analizować i zarządzać biznesem w obszarach takich jak finanse, księgowość, działania marketingowe, zasoby materialne, sprzedaż, zarządzanie zapasami i magazynem i tworzenie projektów.

Zalety systemu ERP

Wszystkie procesy produkcyjne i dystrybucyjne jakie mają miejsce w firmie wchodzą w skład systemu ERP. Integruje on działalność organizacji, dzięki niemu w przedsiębiorstwie szybciej zachodzi proces wymiany informacji, Łatwiejsze są także procesy biznesowe. Wielką zaletą tego systemu jest to, że działa w czasie rzeczywistym, wszystkie niezbędne informacje są dostępne na bieżąco dla wszystkich pracowników. Cechy które wyróżniają system ERP od innych to między innymi możliwość dostępu do niego poprzez używanie przeglądarki, pozwala na kontakty z konsumentami, ich ciągłe administrowanie.

Jak działa oprogramowanie ERP?

Oprogramowanie to zwiększa efektywność procesów, jakie mają miejsce w przedsiębiorstwie, czyli w każdym poszczególnym dziale zajmującym się innym obszarem działalności. Każdy z osobnych elementów odpowiada za wsparcie osobnego cyklu w różnych sferach działalności. System taki sprawdzi się zdecydowanie dla firm średnich jak i dużych. Rynek polski oferuje wiele tego typu oprogramowań. Firma, która myśli nad tym, by taki system wdrożyć u siebie musi najpierw zdobyć odpowiednie informacje na temat ofert dostępnych i równocześnie sformułować cele jakie posiada.

Jaki program ERP wybrać?

Odpowiedni rodzaj oprogramowania, który sprawdzi się w przedsiębiorstwie i pomoże w prowadzeniu działalności jest każdej firmie niezbędny i każda firma powinna zastanowić się nad jego kupnem. Współpraca z taką firmą, która udostępnia swój program będzie zazwyczaj długoterminowa, a co za tym idzie, jeszcze bardziej istotne jest dokładne zapoznanie się z funkcjami i rodzajami systemów różnych firm. Program ERP ma określoną cenę, dlatego zanim zdecydujemy się na kupno trzeba zastanowić się dwa razy, żeby nie wyrzucić pieniędzy w błoto i zostać z niczym.

System ERP online

Na rynku polskim pojawiły się też oprogramowanie ERP online dostępne w chmurze. Pozwala to na pracę z każdego miejsca, o każdej porze i z każdego urządzenia, które ma dostęp do internetu. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe jest również stałe kontrolowanie tego, co dzieje się w firmie, nie będąc w niej w sposób fizyczny. Oprogramowanie to gwarantuje skuteczność. Nie potrzeba radykalnie zmieniać firmy, by ten system wdrożyć. Jest też bezpieczny, wszelkie dane są przechowywane w specjalnych miejscach, które są profesjonalnie zabezpieczone. Jest to też tańsza opcja, gdyż nie trzeba aktualizować systemu ani licencji, nie trzeba też wydawać funduszy na utrzymanie serwerów czy na ich instalację.