Skip to main content

Największe zagrożenia dla strony firmowej w sieci - TOP 5

W aktualnych czasach firma, która nie posiada swojej strony internetowej, nie istnieje na rynku. Większość działalności przeniosło się stricte do internetu. Prowadzenie strony internetowej jest dobrym sposobem na dotarcie do większej ilości klientów i usprawnienie sprzedaży, jednak niesie za sobą również wiele niebezpieczeństw, którym warto zapobiegać zawczasu.

Czytaj więcej

Nowe trendy w systemach ERP w 2023 roku

Enterprise Resource Planning, czyli system planowania zasobów przedsiębiorstwa (ERP), to zintegrowane oprogramowanie, które pozwala zarządzać wszystkimi ważnymi aspektami działalności przedsiębiorstwa, takimi jak zasoby ludzkie, finanse, zakupy, produkcja, sprzedaż czy kontrola jakości.

Czytaj więcej

System ERP - pytania i odpowiedzi

Systemy ułatwiające codzienną pracę, zrewolucjonizowały wiele branż, dlatego są obecnie tak powszechne. Z ich pomocą wykonywanie wielu czynności staje się o wiele prostsze. Systemy ERP to stosunkowo nowa technologia, dlatego cały czas pojawia się wiele pytań dotyczących tego, jak dokładnie taki system działa. W tym artykule postaramy się nieco bliżej przyjrzeć systemowi ERP. Postaramy się udzielić także odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące systemów ERP.

Czytaj więcej

Czego jeszcze nie wiesz o ERP? Najczęściej zadawane pytania

Współczesny świat wymusza konieczność znajomości innowacyjnych rozwiązań technologicznych, zwłaszcza przez osoby, które związane są z szeroko pojętym środowiskiem biznesowym. W praktyce jednak dostęp do nowoczesnych rozwiązań i oprogramowania dla biznesu jest nieco bardziej skomplikowany. Wybór, a zarazem zakup odpowiedniego programu, wcale nie jest łatwy. Liczne zadania i kompleksowa obsługa powierzana oprogramowaniom biznesowym sprawiają, że systemy ERP (ang. Enterprise Resource Planning) w dalszym ciągu budzą dużo wątpliwości. Dlatego też zebraliśmy odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania, by pomóc Ci zrozumieć podstawy ERP.

Czytaj więcej

Najważniejsze cechy systemu ERP - analiza na przykładzie systemu firmy ODL

Efektywne zarządzanie przedsiębiorstwem wydaje się współcześnie niemożliwe bez odpowiedniego wsparcia, jakim są systemy ERP. Są one nieodzowną pomocą w automatyzacji większości procesów, takich jak sprzedaż B2B, zakupy, magazynowanie czy logistyka i wiele innych. Dodatkowo dostarczają one niezbędnych raportów potrzebnych do analizy i trafnego podejmowania decyzji. Dowiedz się jakie są najważniejsze cechy systemu ERP na przykładzie produktu firmy ODL.

Czytaj więcej

Jak działają systemy erp i dlaczego są ważne??

System ERP jest to rodzaj oprogramowania, które w kompleksowy sposób wspomaga zarządzanie przedsiębiorstwem. ERP jest skrótem od angielskiego Enterprise Resources Planning, które oznacza planowanie zasobów. system ten wyróżnia fakt iż działa na jednej bazie danych, co oznacza, że w momencie wpisania danych przez jednego użytkownika, inni będą mogli natychmiast je zobaczyć. W artykule przeczytacie o funkcjonowaniu systemu oraz jego zaletach.

Czytaj więcej

Korzyści z wdrożenia systemu ERP

Wdrożenie systemu ERP w danej firmie to przede wszystkim duża inwestycja, a także wiąże się ono z wyborem dostawcy oprogramowania do współpracy nawet przez kilka lat z przedsiębiorstwem. Najczęściej poszukiwanie systemu to efekt powstałych pewnych problemów. Jednakże z drugiej strony warto wcześniej wybrać właściwy system, zanim pojawią się jakiekolwiek problemy. Warto zapoznać się wcześniej z jakimi korzyściami wiąże się korzystanie z systemu typu ERM.

Czytaj więcej

Czym kierować się przy wyborze systemu ERP?

Systemy ERP to w dużym skrócie oprogramowanie stworzone z myślą o zarządzaniu zasobami w przedsiębiorstwie. Zazwyczaj składa się z pomniejszych modułów, które odpowiadają za działy firmy. W jego obrębie znajdziemy więc osobne aplikacje, kontrolujące takie dziedziny jak: finanse, produkcja, magazynowanie, księgowość, płace, marketing i oczywiście handel.

Czytaj więcej

Nowoczesne zarządzanie firmą

Dobrze zarządzana firma, przynosi duże dochody. Na tym zależy każdemu przedsiębiorcy. W dzisiejszych czasach trzeba sięgać po nowoczesne rozwiązania, dzięki którym można jeszcze sprawniej zarządzać swoją firmą. Z pewnością w każdej firmie, przyda się system ERP, dzięki któremu usprawni się działania na wielu polach.

Czytaj więcej

System ERP w chmurze

Postęp technologiczny i globalizacja i trendy zmieniające się z zabójczą prędkością sprawiają, że nie mamy czasu zainteresować się wszystkimi elementami naszego życia, zarówno zawodowego, jak i osobistego. Dlatego obserwacja produktów od firm jest tak istotna, jednak także przedsiębiorstwa są zmuszone śledzić nasze preferencje, aby dostosować się do naszych potrzeb.

Czytaj więcej

Funkcjonowanie systemów ERP i CRM w firmie

W nowoczesnym biznesie kluczem do zarabiania jest pozyskiwanie nowych rynków zbytu oraz ograniczanie kosztów. Od jakiegoś czasu coraz częściej przed oczami migają nam tajemnicze literki jak CRM i ERP. Co właściwie kryje się pod tymi tajemniczymi oznaczeniami? Jaką rolę mogą pełnić w funkcjonowaniu naszej działalności?

Czytaj więcej

Jaki system ERP wybrać?

System ERP, czyli inaczej planowanie zasobów przedsiębiorstwa jest systemem przeznaczonym dla użytkowania przez średnie i duże firmy. Ma na celu integrację każdego procesu, który ma miejsce w firmie. System ten jest odpowiedzialny za konstruowanie specjalnego rodzaju środowiska, w którym zachodzą wszelkie procesy , które również mogą być dzięki niemu zarządzane. Program ten pomaga przedsiębiorstwom analizować i zarządzać biznesem w obszarach takich jak finanse, księgowość, działania marketingowe, zasoby materialne, sprzedaż, zarządzanie zapasami i magazynem i tworzenie projektów.

Czytaj więcej

Wprowadzenie do systemów ERP

W typowym przedsiębiorstwie produkcyjnym codziennie do baz danych są wstawiane tysiące nowych rekordów — dzięki zastosowaniu systemów informatycznych praca jest wydajniejsza i bardziej owocna. Współcześnie każda dziedzina jest zależna od systemów informatycznych. Dlatego też firmy decydują się na inwestycje w całą masę oprogramowania, w tym oprogramowanie ERP czyli Enterprise Resources Planning.

Czytaj więcej